Projekt edukacyjny

“Krasnoludki” biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym “Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Realizacja projektu sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych tj. najważniejszych umiejętności, wiedzy i postaw. 

Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. we współpracy z wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola” , a autorem – Aneta Konefał.

Wszystkie działania opierają się na postaci Małego Misia, pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

W przedszkolu pluszak „mieszka” w kąciku czytelniczym i razem z dziećmi poznaje nowe pozycje literatury dziecięcej.

Miś odbędzie też czytelniczą podróż po domach przedszkolaków.

Dziecko zabiera z przedszkola maskotkę misia i dzienniczek.

  • Rodzic czyta dziecku i misiowi dowolną książeczkę. Zapewne co wieczór jest to rytuał obecny w Waszym życiu, tym razem towarzyszyć Wam będzie pluszowy Gość.
  • Rodzic uzupełnia dzienniczek /wpisuje imię dziecka, autora i tytuł książki…./
  • Dziecko wykonuje pamiątkowy rysunek dla misia /jeżeli jest to zbyt trudne dla dziecka może z pomocą rodzica odrysować swoją dłoń i pokolorować /.
  • Po wykonaniu zadania dziecko przynosi do przedszkola misia Kubusia i dzienniczek, aby kolejne dziecko mogło zaprosić misia do swojego domu.☺️

Kornel Makuszyński powiedział, iż: „Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca.” Zaproście dzisiaj, proszę, to słońce do Waszego domu wraz  z pluszowym przyjacielem dzieci.
 

Życzymy  wszystkim wspaniałej zabawy z Małym Misiem🙂